4x4, sport, suv

Ford będzie produkował nowego EcoSport w Rumunii

Nowy SUV Forda będzie produkowany w miejscowości Craiova w Rumunii. Jest to związane z dużym zapotrzebowaniem w Europie na małe SUV-y, takie jak EcoSport. Craiova zostanie jedyną fabryką, która produkuje model EcoSport dla Europy (z wyłączeniem Rosji) i będzie ponadto obsługiwać rynki na czterech kontynentach.

Co sprawia, że EcoSport tak dobrze się sprzedaje? Przede wszystkim kompaktowe rozmiary w połączeniu z jego wszechstronnością i funkcjonalnością. Jest to samochód wysoce zaawansowany technicznie, jego nowy, zaawansowany silnik wysokoprężny EcoBlue o pojemności 1,5 litra zapewnia moc do 125 KM i zoptymalizowaną emisję CO2. Napęd wszystkich kół (Ford Intelligent All Wheel Drive) umożliwia bezpieczną i pewną jazdę w terenie. Natomiast przeprojektowana kabina, wyposażona w łatwiejsze w obsłudze elementy sterujące i w miękkie materiały, jest niezwykle przyjazna kierowcy.

Ford notuje ostatnio dobrą passę, jeśli chodzi o wyniki handlowe w tym segmencie, SUV-y Forda w Europie w 2016 roku zanotowały wzrost sprzedaży o ponad 30 procent, zaś w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2017 roku sprzedaż wzrosła o kolejne 27 procent.

Tagi: , , , , , ,